Je čas - alebo trocha motivácie na každý deň

Autor: Diana Smolíková | 28.8.2014 o 21:21 | Karma článku: 4,22 | Prečítané:  270x

Kedy sa konečne prestaneme sťažovať na nedostatok príležitostí, nedostatok tých správnych chvíľ, momentov.. kedy prestaneme byť konzumentmi a staneme sa TVORCAMI ?! Tvorcami toho perfektného načasovania, chvíle, momentu, príležitosti ...

Je to v nás vytvoriť správnu príležitosť, vytvoriť niečo úžasné. Tvoriť znamená napredovať, ak život nenapreduje, tak končí. Život nie je o stagnácií, ale o napredovaní. Je o raste, o dosahovaní vždy nových a nových cieľov, o pádoch a vzostupoch pri ktorých sa toľko naučíme a každým dňom sme silnejší a múdrejší. Poraziť lenivosť môže byť ťažké, ale pre napredovanie, dosiahnutie svojich cieľov je to kľúčové ! Prestaňme sa sťažovať a začnime konať. Musíme niečo obetovať, aby niečo mohlo prísť.

Myslím, že v dnešnej dobe sa ľudia jednoducho stávajú pohodlnými, zvyknú si na všetko, čo im príde pod nos. Strácajú motiváciu bojovať za niečo, čomu veria, a tak páchajú samovraždu vlastného ducha. Bojovať za to čomu veríme, tvoriť a napredovať je samotná definícia človeka. Každý z nás má nejaký talent, niečo, čo môže rozvíjať a budovať sa v tom. So schopnosťami prichádza zodpovednosť, ale my – ľudia – najvznešenejší živočíšny druh, najinteligentnejší, najschopnejší, sme príliš hrdý na to, aby sme využívali schopnosti ktoré nám boli dané. Pri vedomí toho, čím sme, sme príliš spyšneli a spohodlneli, a začali sme prežívať miesto toho, aby sme žili. Nebolo nám snáď nám dané budovať a tvoriť vlastné životy ? Nikto to neurobí za nás.

Takže koľko krát ste si nahovorili, že pre niečo nie ste dosť dobrý, koľko krát vás strach vyradil z hry ? Koľko krát čakáte kedy to za vás urobí niekto iný aj keď viete, že sa to nestane ? Nebolo už dosť osobných prehier ? Nebolo už dosť zlyhaní ?

Je čas byť bojovníkom, tvorcom.. skončiť s konzumným spôsobom života, prestať len prijímať, ale niečo dať, tvoriť, budovať ! Je čas vymeniť lenivosť a pohodlnosť za sebakontrolu. Nepotrebujete motiváciu na to, aby ste boli nikým, ale potrebujete dôvod na to, aby ste boli niekým ! Nemusí to vyjsť hneď, až čas ukáže, či vaša práca stála za to, a nechali ste za sebou zlato, niečo, na čo môžete byť hrdý a byť si istý, že ste šli za tým, v čo ste verili. Pretože čo robíte dnes, ukáže čím budete zajtra.

Nájdite niečo, v čo môžete veriť, čo vám aj v najťažších chvíľach vleje silu a donúti vás pokračovať ďalej. Pretože to bude podstatou vášho víťazstva !

 

P.S : V každom z nás je veľkosť, v každom z nás je určité predurčenie na to byť VEĽKÝM.. ale máte na to dosť odvahy ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.


Už ste čítali?