Je čas - alebo trocha motivácie na každý deň

Autor: Diana Smolíková | 28.8.2014 o 21:21 | Karma článku: 4,22 | Prečítané:  271x

Kedy sa konečne prestaneme sťažovať na nedostatok príležitostí, nedostatok tých správnych chvíľ, momentov.. kedy prestaneme byť konzumentmi a staneme sa TVORCAMI ?! Tvorcami toho perfektného načasovania, chvíle, momentu, príležitosti ...

Je to v nás vytvoriť správnu príležitosť, vytvoriť niečo úžasné. Tvoriť znamená napredovať, ak život nenapreduje, tak končí. Život nie je o stagnácií, ale o napredovaní. Je o raste, o dosahovaní vždy nových a nových cieľov, o pádoch a vzostupoch pri ktorých sa toľko naučíme a každým dňom sme silnejší a múdrejší. Poraziť lenivosť môže byť ťažké, ale pre napredovanie, dosiahnutie svojich cieľov je to kľúčové ! Prestaňme sa sťažovať a začnime konať. Musíme niečo obetovať, aby niečo mohlo prísť.

Myslím, že v dnešnej dobe sa ľudia jednoducho stávajú pohodlnými, zvyknú si na všetko, čo im príde pod nos. Strácajú motiváciu bojovať za niečo, čomu veria, a tak páchajú samovraždu vlastného ducha. Bojovať za to čomu veríme, tvoriť a napredovať je samotná definícia človeka. Každý z nás má nejaký talent, niečo, čo môže rozvíjať a budovať sa v tom. So schopnosťami prichádza zodpovednosť, ale my – ľudia – najvznešenejší živočíšny druh, najinteligentnejší, najschopnejší, sme príliš hrdý na to, aby sme využívali schopnosti ktoré nám boli dané. Pri vedomí toho, čím sme, sme príliš spyšneli a spohodlneli, a začali sme prežívať miesto toho, aby sme žili. Nebolo nám snáď nám dané budovať a tvoriť vlastné životy ? Nikto to neurobí za nás.

Takže koľko krát ste si nahovorili, že pre niečo nie ste dosť dobrý, koľko krát vás strach vyradil z hry ? Koľko krát čakáte kedy to za vás urobí niekto iný aj keď viete, že sa to nestane ? Nebolo už dosť osobných prehier ? Nebolo už dosť zlyhaní ?

Je čas byť bojovníkom, tvorcom.. skončiť s konzumným spôsobom života, prestať len prijímať, ale niečo dať, tvoriť, budovať ! Je čas vymeniť lenivosť a pohodlnosť za sebakontrolu. Nepotrebujete motiváciu na to, aby ste boli nikým, ale potrebujete dôvod na to, aby ste boli niekým ! Nemusí to vyjsť hneď, až čas ukáže, či vaša práca stála za to, a nechali ste za sebou zlato, niečo, na čo môžete byť hrdý a byť si istý, že ste šli za tým, v čo ste verili. Pretože čo robíte dnes, ukáže čím budete zajtra.

Nájdite niečo, v čo môžete veriť, čo vám aj v najťažších chvíľach vleje silu a donúti vás pokračovať ďalej. Pretože to bude podstatou vášho víťazstva !

 

P.S : V každom z nás je veľkosť, v každom z nás je určité predurčenie na to byť VEĽKÝM.. ale máte na to dosť odvahy ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?