Tanec na dvoch scénach - zas a znova o Izraeli

Autor: Diana Smolíková | 7.8.2014 o 12:03 | (upravené 28.8.2014 o 21:27) Karma článku: 7,52 | Prečítané:  229x

Na tanec treba dvoch, na vojnu tiež len jeden nestačí. ( kto čítaš rozumej )Takisto nikto nie je len čisto vinný, a nikto čisto len nevinný.  V hádkach, či vojnách fungujú tie isté princípy. Ako aj každá minca má dve strany ( akože aj každý „človečí“ pohľad je veľmi subjektívna záležitosť) tak treba chápať aj situáciu na blízkom východe.

A znova o Izraeli. Všetky spravodajské noviny vyhlasujú Izrael vinným zo zabitia palestínskych detí, utočení, či ozbrojenej akcii v Gaze. To je tá jedna strana. A tá druhá ? Kto povie tú ? Palestínske média zverejňujú čísla zabitých, veľmi nadsadené čísla, ktoré sú ďalej interpretované nám – v podstate nezainteresovaným ľuďom, ktorý sa ľahko nechávajú oklamať obrazom zúbožených palestínskych detí. Každá ľudská bytosť s kúskom citu v sebe zareaguje na takýto obsah spontánnou nenávisťou voči vinníkovi. Verejná mienka je vo vojnách tou najsilnejšou zbraňou, ale čo ak je vina globálna, nie jednotná na strane toho či onho štátu ?

Súčasný konflikt pripomína jedno z vyhlásení už zosnulej izraelskej premiérky Goldy Meirovej, ktorá povedala: „Môžeme Arabom odpustiť, že zabíjajú naše deti, no nemôžeme im odpustiť, že nás nútia zabíjať ich deti. Len vtedy dosiahneme mier s Arabmi, keď budú milovať svoje deti viac, ako nenávidia nás.“

Palestína strieľa rakety na Izrael počas prímeria. Myslím že to hovorí samo za seba. Ak nevedia dodržať svoje sľuby, môžeme veriť v nimi zverejňované informácie ? ....Turecko navrhlo vytvorenie leteckého mosta pre dodanie humanitárnej pomoci do pásma Gazy, dostať zranených preč, pretože sú ich tisíce – ako Izraelčanov tak Palestíncov. Túto vec ale museli prerokovať s Palestínskym prezidentom, nie Izraelským. Prečo ? Nie je toto dostatočný dôkaz, kto je skutočným agresorom ?

ďalej HAMAS ( palestínska sociálno-politická islamistická organizácia) nie je len proti Izraelu, ale celému západnému, liberálnemu a demokratickému svetu. Takže po Izraeli sme na rade my, ktorí tak verne zastávame proti Izraelské názory, pričom Izrael je jediné skutočne liberálne a demokratické zriadenie na blízkom východe.

( PS : nemáte pocit, že sa história opakuje ? po vyvraždení židovského národa ( II. sv. vojna ) by sme predsa nasledovali my – neárijská rasa, ktorú Hitler tak vyznával. Našťastie sa mu to nepodarilo )

Neviem ako vy, ale ja som hrdá na to, že 4.8 2014 bolo v BA verejné zhromaždenie na podporu Izraela. A tak viem s hrdosťou povedať že aj napriek chybám Slovensko má rozum, a stojí za tým správnym !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?