pasivita dnešnej doby

Autor: Diana Smolíková | 6.10.2013 o 19:03 | (upravené 6.10.2013 o 19:28) Karma článku: 4,12 | Prečítané:  401x

Ako korisť hľadiaca do očí smrti. Ustrašená, neschopná sa vzoprieť, pohnúť. Áno, presne takí sme. Ustráchaní, len ticho a nadávajúc podvoľujúci sa mocnejším. Stojíme v smrteľnom kŕči, neschopný vyjadriť svoj názor, vzoprieť sa väčšine. Nikto tak nechce žiť, no smutné je, a je to pravda, že tak žijeme. Bez odvahy niečo spraviť, dokázať.

Čo tým chcem povedať. Dnešná " v pohode" doba sa nesie v znaku obrovskej pasivity a nezáujmu. Týka sa to najmä mladých ľudí, ale aj starších generácií. Možno je to životom, že nedokážu starší ľudia hľadieť s nadšením na zajtrajšie dni ? A čo mladí ? Absolútny nezáujem o ich vlastnú budúcnosť ma privádza do zúfalstva. To naozaj dokážu žiť podľa hesla " žijeme len raz a preto si úžívajme, kým sme mladí " ? A čo budúcnosť ? Nie je práve ona miesto, kde strávime zvyšok svojho života ?

Problém dnešnej mládeže je, že si nestanovia ciele do budúcnosti. Preto nie je nič, prečo by ráno vstávali, čím by dýchali a žili. Tým sú odsúdený na bezcieľný život, len na akési blúdenie, hľadanie sa, prechádzanie od jedného dňa k druhému, bez väčšieho významu. A prečo ? Možno im nikto nepovedal, že s vytýčeným životným cieľom či snom sa ľahšie prekonávajú každodenné bolesti, trápenia a dni rýchlejšie ubiehajú, a nie sú plné nudy. A to je pravdepodobne další problém - práca. Dosiahnuť niečo bez roboty - to je sen každému. Nanešťastie to tak nefunguje. Ak si aj mladí stanovia nejaký cieľ, tak len nejaký ľahko dosiahnuteľný, aby preto nemuseli nič viac robiť, ako je nutné.

 

Naozaj si myslím, že pasivita a nezáujem je vážnym problémom dnešnej doby. Absolútne všetko je "v pohode" je to " normálne" a my sa o to " nezaujímame". To by boli odpovede asi väčšiny opýtaných. Za tých pár krátkych rokov čo žijem na tejto zemi sa život rapídne zmenil. Z energických ľudí zaujímajúcich sa o to, čo sa okolo nich deje sa stali ľudia, ktorí sú znudený životom, bez akéhokoľvek cieľa, či zmyslu života.

Chápem, že život je ťažký a aj starší ľudia na neho tak hľadia, akoby boli odsúdení na istý zánik, akoby sa ani v starobe nedal dosiahnuť dávny sen, či cieľ. Ale..    Ak nemáš cieľ, nemáš čo dosiahnuť. Cieľ je výzva. Výzva k tomu aby sme sa pohli. Neverím tomu, že ľudia si nedajú cieľ len pre to, že sa boja, že ho nedosiahnu. Ale nie je o tom vari život ? O prehrách, víťazstvách a bojoch za vlastné ciele a sny ?

Ľudia, vyzývam vás ! Dajte si cieľ, oživte svoje sny. Nežite len pre dnešok, ale dajte si cieľ, stanovte si víziu. Každé ráno bude mať inakší zmysel za dosiahnutím svojho cieľa ! To je to, čo nás postaví na nohy. A aj keď sa niečo nepodarí na prvý krát, môžme bojovať a vyhrávať.

Dokážme niečo ! Nebuďme pasívne obete dnešnej hladnej doby !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?