Správnosť sa nenosí.. aneb nad východom slnko zapadá

Autor: Diana Smolíková | 21.7.2014 o 21:42 | (upravené 21.7.2014 o 22:10) Karma článku: 3,04 | Prečítané:  286x

Vedeli ste o tom ? Počuli ste ? Asi nie. Nezáujem a miera všímavosti moderného človeka rapídne klesá. Možno až príliš. Ale zaujíma nás to ? Takže v tomto článku trošku preverím vašu všímavosť a záujem.

Tiež si nemyslím že som jedna z tých všímavejších, ale urobím si čas aby som sa vedela postaviť za správnu vec. A necítim sa byť naivná, keď teraz píšem, že stáť za Izraelom a podporovať ho je práve tá správna vec. ( zastávka všímavosti č.1 --> všimli ste si, že sa na blízkom východe niečo deje ? )

Nevidím to len zo svojho pohľadu. Hamas napadol Izrael, ako už po mnohé roky, keď Izrael nemohol mať domov, nemohli žiť vlastý život, museli sa skrývať ako psi.. rezolúciou OSN r. 1948 konečne získali vlastnú krajinu, ale slobodu nie. Sú to ľudia takí istí ako my. Chodia ako my, žijú ako my a predsa nemajú slobodu ako my. ( zastávka č. 2 --> všimli ste si, že existuje krajina menom Izrael ? )

Nemajú snáď aj oni právo na pokojný život, slobodu, bezpečnosť, vierovyznanie, ochranu svojho majetku ? V čom sú iný, že to nemajú ? ( zastávka č.3 --> všimli ste si že existujú ľudské práva ? )

Takže áno, ja stojím za izraelom. Za čím stojíte vy ? Je to správna vec .. aspoň pre vás ? Pretože ak sa nevieme postaviť za správnu vec, kto sa potom, až nha to príde, postaví za nás ? Čo ak sa svet bude dívať inam, akoby sa nič nedialo tak, ako to teraz robíme my ? Tiež sa budú tváriť že sa ich to netýka, tak ako my sedíme v pokoji za televízormi a užívame si pokoja zatiaľ čo iní prebdia noci v strachu o holý život ? 

Tak vás teda vyzývam, nie len k tomu aby ste zvýšili mieru svojej pozornosti - nie len k svojmu okoliu, svetu ale aj k rodine a najbližším, ale aj k tomu, aby ste sa vždy vedeli postaviť za to čo je správne ( a teraz nemyslím len Izrael ). Verím, že viete čo je pre vás tou správnou vecou. Veď veľký ľudia robia veľké skutky, a kto z nás nechce byť veľký ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

TECH

Život na Marse možno objavili už pred 40 rokmi, NASA to vtedy poprela

Vedci boli donedávna presvedčení, že výskum v 70-tych rokoch nepreukázal mikroorganizmy na Marse. Mohli sa mýliť.


Už ste čítali?